Vali Ünlü ''Temel İlke Doğayı Korumak''
giresundangelsin

Giresun Valisi Enver Ünlü, Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası kutlamaları çerçevesinde, Giresun Belediyesi Plajlar Bölgesinde düzenlenen etkinliğe katıldı.

Bilindiği üzere, 5 Haziran Dünya Çevre gününün bulunduğu haftanın ülkemizde Çevre Haftası olarak kutlanmasına ilişkin yayımlanan 2022/3 sayılı "Türkiye Çevre Haftası" konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında 2023 yılı Türkiye Çevre Haftası teması, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından "Temiz Deniz Temiz Dünya" olarak belirlenmiştir.

Giresun’da düzenlenen “Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası” açılış programı; Giresun Valiliğimiz himayelerinde, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının iştirakleriyle, Giresun Belediyesi Plajlar Bölgesinde, Vali Ünlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış programı; depremden etkilenen tüm vatandaşlarımız adına ve anısına, Vali Ünlü ve Giresun'da misafir olarak kalan depremzedelerin Karadeniz’e “Saygı Çelengi” bırakılması ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte coşku içerisinde okunmasıyla devam eden programın açılış konuşmasını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sedat Kurnaz yaptı.

Açılış programı, Vali Enver Ünlü’nün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla sona erdi.

Vali Ünlü, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında, asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremlerinde hayatlarını kaybeden 50 binin üzerindeki vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diledi.

“DEPREM BÖLGESİNDE GİRESUN FINDIK ÇARŞISINI FAAL HALE GETİRDİK”

Türkiye’nin depremin izlerini tamamen silmek, yaralarını sarmak için bir olduğunu, depremzede vatandaşlarımızın yanında olduğunu belirten Vali Ünlü “Giresun olarak bizde üzerimize düşen ne varsa yerine getirdik elimizi bölgenin üzerinden hiç çekmedik. Bildiğiniz üzere yaklaşık 40 gün boyunca Kahramanmaraş’ta koordinatör vali olarak görev yaptım. Bu süreç içerisinde oradaki vatandaşlarımıza hizmet için bir dakikayı bile boş geçirmedik. Bu şiarla Kahramanmaraş ili Türkoğlu ilçesinde Giresun Fındık Çarşısını faal hale getirdik. Bölgede bulunan bütün barınma merkezlerindeki vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların dertlerine derman olmaya çalıştık. Bunların yanı sıra Hatay ili Hassa ilçesinde 46 dükkandan oluşan Yozgat-Giresun Esnaf Çarşısını tamamladık.

Kısaca bu zor günlerde büyük bir özveri ve fedakârlıkla yaraların sarılması için Kaymakamlıklarımızdan Belediyelerimize; Odalarımızdan, Meslek Kuruluşlarımıza; Gönüllülerimizden, Görevlilerimize kadar yoğun bir faaliyet sürecini el birliği ile icra ettik ve etmeye de devam ediyoruz” dedi.

makmedya

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

findikvadisi

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 6 5 0 16
2 FB  Fenerbahçe 5 5 0 15
3 ADS  Adana Demir. 6 3 1 11
4 ÇRZ  Ç.Rizespor 6 3 1 11
5 HTY  Hatayspor 6 2 0 10
6 BJK  Beşiktaş 6 3 2 10
7 TS  Trabzonspor 6 3 3 9
8 KYS  Kayserispor 6 2 1 9
9 KON  Konyaspor 6 2 1 9
10 KSM  Kasımpaşa 6 2 1 9
11 ALNY  Alanyaspor 6 1 1 7
12 MKE  Ankaragücü 6 1 2 6
13 ANT  Antalyaspor 6 1 2 6
14 FKGK  Karagümrük 6 1 2 6
15 SVS  Sivasspor 6 1 2 6
16 PNDK  Pendikspor 6 0 2 4
17 İBFK  Başakşehir 5 1 4 3
18 GFK  Gaziantep FK 6 1 5 3
19 İST  İstanbulspor 5 0 3 2

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
giresundangelsin

E-Bülten Aboneliği